Dlaczego moje oczy są suche?

Oczy są nie tylko oknami do duszy. Oczy są również jednym z najważniejszych narządów w organizmie. Ludzie polegają na ich oczach każdego dnia, aby pomóc im zobaczyć świat i nadać mu sens. Kiedy ktoś ma problem z oczami, wyniki mogą być bolesne i niewygodne, jak również co utrudnia im dostać rzeczy zrobić. Jednym z najczęstszych problemów z oczami jest suchość oczu. Pacjenci mogą się zastanawiać, dlaczego ich oczy są suche i swędzące. Na szczęście wielu dzisiejszych lekarzy jest w pełni świadomych tego stanu i dokładnie wie, jak go leczyć.

Produkcja łez

Choroba suchego oka jest poważnym schorzeniem, którego wiele osób może doświadczyć w pewnym momencie swojego życia. Większość ludzi produkuje łzy. Łzy mogą wydawać się jedynie pomocne w przekazywaniu emocji, takich jak smutek. Jednak łzy odgrywają również istotną rolę w ochronie oczu. Produkcja łez pomaga chronić oko przed infekcjami, a także pomaga smarować oczy podczas mrugania. Krótko mówiąc, łzy są niezbędne, aby pomóc utrzymać oczy w dobrej kondycji. Kiedy ktoś cierpi na chorobę suchego oka, jego osobista produkcja łez może być rozregulowana w jakiś ważny sposób. Mogą one produkować zbyt dużo płynu łzowego lub zbyt mało, co prowadzi do wszelkiego rodzaju nieprzyjemnych objawów.

Konsekwencje długoterminowe

Jeśli nie jest kontrolowana, choroba suchego oka może szybko doprowadzić do poważnych problemów z oczami. Brak nawilżenia lub nadmierna produkcja łez może powodować problemy ze wzrokiem zarówno początkowo, jak i w dłuższej perspektywie, jeśli nie jest leczona. Gdy ktoś ma oczy, które nie są odpowiednio nawilżone, może czuć się niekomfortowo. Może również mieć trudności z widzeniem jednym lub obojgiem oczu. Może to sprawić, że dla pacjentów z chorobą suchego oka czytanie, prowadzenie samochodu lub nawet widzenie w ogóle stanie się prawie niemożliwe.

Leczenie tego stanu

Kiedy pacjent nie produkuje wystarczającej ilości łez, jego oczy mogą być podatne na infekcje. Choroba suchego oka może być spowodowana przez wiele warunków, w tym menopauzę, jako efekt uboczny określonych leków, takich jak pigułki antykoncepcyjne, niewystarczające mruganie z czasem lub niebezpieczne problemy medyczne, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, które stają się coraz bardziej powszechne wraz z wiekiem. Wielu lekarzy może zaoferować opcje leczenia. Lekarz zazwyczaj dokładnie zbada możliwe przyczyny tego stanu i dowie się, czy pacjent może odstawić leki. Może również przepisać sztuczne łzy. Obecnie lekarze patrzą również na przyczyny źródłowe, jeśli chodzi o pomoc pacjentowi w pokonaniu tego schorzenia na stałe.