Rodzaje operacji plastycznych powiek

Wiele osób decyduje się na chirurgii kosmetycznej powiek, aby naprawić problemy, takie jak opadające powieki lub worki pod oczami. Różne rodzaje chirurgii kosmetycznej powiek może pomóc w estetycznych i funkcjonalnych, jeśli chodzi o powieki. Jeśli jesteś ciekawy, co te operacje pociągają za sobą i czy możesz być dobrym kandydatem, oto podstawy chirurgii powiek wyjaśnione.

Czym jest chirurgia powiek?

Chirurgia powiek, zwana również blepharoplastyką, jest operacją plastyczną mającą na celu poprawę wyglądu lub funkcji powiek. Ludzie mają tę operację na jednej lub obu powiek górnych i dolnych.

Chirurgia powiek może leczyć zwiotczałą skórę, złogi tłuszczu i worki pod oczami, opadające dolne powieki i zmarszczki. Chirurgia może naprawić efekty starzenia się, kosmetycznie i jak to się odnosi do widzenia.

Co się dzieje podczas operacji powiek?

Po pierwsze, chirurg określi najlepszą metodę znieczulenia. Następnie chirurg wykona nacięcie na załamaniu powieki (jeśli górna powieka) lub tuż poniżej dolnej linii rzęs (dolna powieka), więc blizny są minimalne i naturalne. Następnie usunie, zmieni pozycję i rozmieści tłuszcz, mięśnie i skórę.

powieka

Ponieważ jest to tak delikatny obszar ciała i twarzy, ważne jest, aby znaleźć doświadczonego i znającego się na rzeczy chirurga okulistycznego, który wykona zabieg.

Do zamknięcia nacięć zostanie użyty klej lub szwy. Podczas gdy pacjent będzie miał siniaki i obrzęk początkowo, będą one miały młodszy, bardziej czujny wyraz po ich uzdrowieniu.

3 rodzaje kosmetycznych operacji powiek

W zależności od tego, czego potrzebujesz, istnieją trzy różne rodzaje kosmetycznych operacji oczu:

  1. Górna powieka: Jeśli masz zwiotczałą skórę, nadmiar tłuszczu lub opuchliznę na górnych powiekach.
  2. Dolna powieka: Jeśli masz nadmiar skóry lub "worki" pod oczami.
  3. Podwójna powieka: Wiele osób decyduje się na tę procedurę, aby wyglądać młodziej, wykonują obie w tym samym czasie, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Kandydaci do operacji powiek

Jeśli masz złogi tłuszczu lub nadmiar, zwiotczałą skórę, możesz być dobrym kandydatem do operacji powiek.

Operacja powiek nie jest cudownym lekiem, dlatego ważne jest, aby mieć realistyczne oczekiwania. Nie rozwiąże ona problemu kurzych łapek czy opadających brwi.

Ci, którzy mają intensywne suche oko lub infekcje oczu nie są dobrymi kandydatami. Ponadto, jeśli, palić lub nie są w dobrym ogólnym stanie zdrowia, są biedni kandydaci do procedury.

Nie ma konkretnych ograniczeń wiekowych dla operacji powiek, choć większość chirurgów nie będzie wykonywać chirurgii kosmetycznej na pacjentów poniżej 18 roku życia. Dla starszych pacjentów, decyzja o kwalifikowalności jest oparta bardziej na ogólnym stanie zdrowia i zdolność do obsługi znieczulenia ogólnego niż wiek.

Czego należy się spodziewać po operacji powiek

Zazwyczaj operacja powiek jest ambulatoryjna. Nie będziesz w stanie samodzielnie prowadzić samochodu do domu, więc umów się z kimś, kto Cię odbierze i noś okulary przeciwsłoneczne jako ochronę podczas podróży do domu.

Możesz mieć mdłości z powodu znieczulenia. Jeśli tak jest, powiedz o tym lekarzowi. Ułatw sobie także jedzenie, wybierając małe, miękkie pokarmy.

Przygotuj się na odpoczynek przez kilka dni. Nie próbuj wracać do pracy przez co najmniej 24 godziny, a najlepiej przez trzy do czterech dni. Unikaj podnoszenia ciężkich przedmiotów. Chociaż możesz wrócić do pracy po kilku dniach, będziesz chciał unikać uciążliwych czynności przez co najmniej dwa tygodnie.

Podczas odpoczynku lub snu należy unieść głowę na dwóch lub trzech poduszkach. Pomoże to zmniejszyć opuchliznę. Nie należy się niepokoić, gdy przez kilka dni budzimy się posiniaczeni i opuchnięci.

Lekarz przekaże Ci instrukcje i materiały do stosowania zimnych okładów co 10-15 minut przez 24 godziny po operacji. Możesz również otrzymać krople do oczu, które spowodują, że Twoje widzenie będzie zamazane, ale pomogą zapobiec suchości oka i infekcji.

W ciągu tygodnia po zabiegu będziesz miał kilka razy wizytę kontrolną u swojego lekarza. Dopóki lekarz nie wyrazi zgody:

  • Nie bierz pełnego prysznica (zwykle jest to możliwe po około pięciu dniach)
  • Nie należy nosić soczewek kontaktowych (zazwyczaj ok. 2 tygodnie)
  • Nie należy stosować makijażu lub kremów (zazwyczaj ok. dwa tygodnie)