Co to są soczewki progresywne?

Co to są soczewki progresywne?

Soczewki progresywne to specjalistyczne soczewki okularowe, które mają różne recepty w zależności od tego, jak użytkownik patrzy w górę i w dół soczewki. Niektórzy nazywają tego typu soczewki no-line bifocal. (Nie należy ich jednak mylić z soczewkami przejściowymi, które barwią się, gdy wychodzisz na zewnątrz).

Soczewki progresywne nie mają linii i nie odwracają uwagi od Twojego wyglądu. Mogą być noszone wysoko na twarzy, w przeciwieństwie do wielu okularów do czytania. Nowoczesne soczewki progresywne można nawet zaprojektować i zamontować w oprawie o niemal dowolnym kształcie i rozmiarze, w tym w okularach przeciwsłonecznych.

Kto potrzebuje soczewek progresywnych?

Najczęstszym powodem, dla którego ludzie potrzebują soczewek progresywnych, jest schorzenie związane z wiekiem, zwane prezbiopią. Polega ona na tym, że z wiekiem naturalnie zanika Twoja zdolność do skupiania się na bliży. W związku z tym potrzebujesz soczewek progresywnych, aby widzieć wyraźnie zarówno z bliska, jak i z daleka.

Jak działają soczewki progresywne?

Soczewki progresywne są bardzo skomplikowane w sposobie ich projektowania i produkcji. Jednak soczewki progresywne są bardzo łatwe w użyciu. Po prawidłowym dopasowaniu, pacjent może po prostu patrzeć prosto przez górną część soczewki i mieć ostre widzenie na odległe przedmioty. Gdy oczy powoli patrzą w dół przez dolną część soczewki, w soczewce następuje powiększenie, które "stopniowo" się wzmacnia. Użytkownik może wybrać, jak duża moc czytania jest mu potrzebna, w zależności od tego, na czym chce się skupić. Dzieje się tak ze względu na stopniowy charakter zakresu mocy, który użytkownik ma do dyspozycji.

Jeśli jesteś zainteresowany soczewkami progresywnymi, umów się na wizytę w gabinecie True Eye Experts.