Eye" Am Home For the Holidays - 7 porad okulistycznych dla studentów

7 porad dla studentów szkół wyższych

Przerwa zimowa już za kilka tygodni, a ponieważ studenci college'u wracają do domu na ferie, jest to dobry czas dla rodziców, aby sprawdzić, czy ich niezależne dzieci odpowiednio o siebie dbają. Wzrok odgrywa kluczową rolę w nauce i zajęciach pozalekcyjnych, a studenci są szczególnie podatni na wiele problemów z oczami i wzrokiem, takich jak urazy, infekcje i zwiększona krótkowzroczność.niedowidzenie. Oto 7 wskazówek dla studentów, dzięki którym ich oczy i wzrok będą bezpieczne i zdrowe podczas semestru.

1. Często myj ręce. Akademiki i zatłoczone sale wykładowe mogą być siedliskiem zarazków i bakterii, z których jedną z najczęstszych jest zapalenie spojówek lub różowe oko. Aby utrzymać zarazki z daleka i zachować zdrowie, regularnie myj ręce ciepłą wodą z mydłem i staraj się w miarę możliwości nie dotykać oczu.

2. Dbaj o swoje soczewki kontaktowe. Późne noce i zabiegane życie studenckie mogą sprawić, że łatwo o zaniedbanie pielęgnacji soczewek kontaktowych, ale nie rób tego! Zawsze stosuj się do zaleceń okulisty dotyczących właściwej higieny soczewek kontaktowych. Nie śpij w soczewkach kontaktowych, jeśli nie są one zatwierdzone do przedłużonego noszenia, odpowiednio je dezynfekuj i przechowuj, używaj wyłącznie płynu do soczewek kontaktowych i nie pływaj ani nie bierz prysznica z założonymi soczewkami. Oprócz powodowania suchości oczu i podrażnień, niewłaściwa pielęgnacja soczewek może prowadzić do poważnych infekcji, a w najgorszych przypadkach do trwałych blizn i utraty wzroku.

3. Zrób sobie przerwę. Wielogodzinna nauka może odcisnąć na Tobie swoje piętno, a w dzisiejszych czasach, w epoce cyfrowej, skutki mogą być jeszcze bardziej dramatyczne. Niebieskie światło emitowane przez komputery, tablety i telefony komórkowe powiązano z komplikacjami wzrokowymi i zespołem zaburzeń widzenia komputerowego, który może powodować nieostre widzenie, bóle głowy oraz bóle szyi i ramion. Jeśli pracujesz przy komputerze lub przed ekranem przez wiele godzin, stosuj zasadę 20-20-20 - co 20 minut rób przerwę i przez 20 sekund patrz na coś, co znajduje się w odległości 20 stóp. Jeśli spędzasz większość dnia przy komputerze, rozważ zakup okularów komputerowych, aby zmniejszyć wpływ ekranu na oczy.

4. Wyjdź z domu. Wyświadcz sobie przysługę i regularnie wychodź na zewnątrz. Badania pokazują, że ponad 50 procent absolwentów szkół wyższych ma krótkowzroczność, a wzrok pogarsza się z każdym rokiem nauki. Dalsze badania wykazały, że spędzanie większej ilości czasu na świeżym powietrzu może uchronić wzrok przed pogorszeniem.

5. Ostrożnie z makijażem. Makijaż, zwłaszcza płynny lub kremowy, może być pożywką dla zakaźnych bakterii. Nigdy nie dziel się makijażem z przyjaciółmi, a jeżeli dojdzie do infekcji oka, natychmiast wyrzuć makijaż. Dobrą zasadą jest wymiana całego makijażu oczu co trzy miesiące.

6. Używaj środków ochrony oczu. Jeśli sport jest częścią Twojego doświadczenia na studiach, upewnij się, że dbasz o bezpieczeństwo swoich oczu, używając odpowiedniego sprzętu do ochrony wzroku. Ochronne, poliwęglanowe lub trivexowe okulary sportowe, okulary narciarskie i okulary pływackie mogą ochronić Twoje oczy przed zadrapaniami, uderzeniami, stłuczeniami lub gorszymi urazami.

7. Coroczne badanie wzroku. Jak wspomniano powyżej, studenci college'u często doświadczają pogorszenia wzroku, co może mieć wpływ zarówno w klasie, jak i poza nią. Wykonuj coroczne badanie oczu, aby upewnić się, że widzisz najlepiej i że Twoje oczy są zdrowe. Jeśli lubisz siedzieć z tyłu sali wykładowej, badanie wzroku może upewnić się, że masz aktualne okulary lub soczewki kontaktowe, które zapewnią Ci optymalne widzenie. Przy całym podekscytowaniu związanym z feriami zimowymi wielu studentów zauważa, że wakacje szybko mijają. Zanim zabawa dobiegnie końca, pomyśl, że ferie zimowe to doskonały czas, aby umówić się na coroczne badanie wzroku. Możesz nawet kupić nową parę okularów, aby urozmaicić swoją powakacyjną garderobę.