Jak długo trwa operacja Lasik?

Chirurgia oka LASIK jest używana komercyjnie od ponad 25 lat, i zostało udowodnione, że jest bezpieczna dla większości. Podczas gdy wiele osób rozważyło uzyskanie chirurgii oka LASIK, ale z zajętymi harmonogramami i ogólną potrzebą kontynuowania pracy, często pojawia się pytanie: Jak długo trwa operacja LASIK i jak długo trzeba czekać na pełne wyzdrowienie? Odpowiedź może być zaskoczeniem, ponieważ w rzeczywistości procedura często trwa mniej niż 30 minut, około 10 minut na oko, plus czas przygotowania. Będziesz mógł wrócić do pracy tego samego dnia, jeśli chcesz, ale może to być najlepiej poczekać do następnego dnia, ponieważ oczy będą czuć się sucho i jest wymagane, aby utrzymać je dobrze nasmarowane.

Czego się spodziewać podczas operacji oczu LASIK

Typowa procedura rozpoczyna się od zastosowania znieczulających kropli do oczu, aby zapobiec dyskomfortowi podczas zabiegu. Lekarz może dać ci jakieś leki relaksujące, aby pomóc złagodzić stres, który możesz czuć, ale jest to opcjonalne w większości scenariuszy chirurgii oka. Twoje oko będzie umieszczony pod laserem, a spektrum powiek jest używany, aby utrzymać oczy otwarte. Spektrum powiek może być lekko niewygodne, ale jest prawdopodobne, że doświadczysz tylko bardzo łagodne uczucie ciśnienia ze względu na miejscowe odrętwienie kropli do oczu stosowanych przed zabiegiem.

operacja

Czego się spodziewać po operacji oczu LASIK

Po operacji oka LASIK, trzeba będzie upewnić się, że oczy pozostają dobrze nasmarowane. To może być osiągnięte naturalnie dla niektórych, ale wielu będzie wymagać krople do oczu przez cały dzień, ale suchość powinna złagodzić się w ciągu 48 godzin lub mniej. Po wyjściu z gabinetu lekarskiego warto założyć okulary przeciwsłoneczne, ponieważ oczy mogą być chwilowo wrażliwe na jasne światło słoneczne. W niektórych sytuacjach może zaistnieć potrzeba dodatkowego leczenia oczu lub noszenia soczewek korekcyjnych po operacji oczu LASIK, ponieważ zazwyczaj nie koryguje ona potrzeby noszenia podstawowych okularów do czytania. Coroczne badania oczu są ważne po operacji oczu LASIK, tylko po to, aby upewnić się, że twoje oczy utrzymują swoje nowe i ulepszone możliwości widzenia.