Mity LASIK, które mogą Cię odstraszać od lepszego widzenia

LASIK jest skuteczną metodą leczenia powszechnych problemów ze wzrokiem, ale wiele osób jest odstraszanych od procedury przez mity i straszenie. Jeśli poniższe mity na temat LASIK powstrzymują Cię od zainteresowania się laserową operacją oczu, zapoznaj się z faktami wymienionymi poniżej, aby uzyskać jaśniejszy obraz procedury i potencjalnych skutków ubocznych.

Mit: LASIK jest bolesny

Fakt: Chirurg LASIK używa znieczulających kropli do oczu, aby znieczulić oczy, więc nie poczujesz żadnego bólu podczas zabiegu. Możesz czuć krótki nacisk na oczy, ale procedura nie jest bolesna i trwa tylko około 15 minut. Twój chirurg może być w stanie podać Ci środek uspokajający, aby pomóc Ci się zrelaksować podczas zabiegu, jeśli niepokój lub strach powstrzymuje Cię od LASIK.

Mit: LASIK niesie ze sobą wysokie ryzyko powikłań

Ryzyko poważnych powikłań wynikających z LASIK jest mniej niż jeden procent. W pierwszych dniach procedury, liczba ta była wyższa - do 5 procent - ale poprawa techniki oznacza, że procedura dzisiaj jest znacznie bezpieczniejsze.

Mit: LASIK powoduje trwałą suchość oczu

Wiele osób doświadcza suchości oczu po zabiegu LASIK, ale zazwyczaj ustępuje ona w ciągu sześciu miesięcy. Optometrysta może przepisać nawilżające krople do oczu, aby oczy czuły się bardziej komfortowo w ciągu pierwszych kilku miesięcy, gdy oko się goi.

laser oko

Mit: LASIK jest bezużyteczny przy ekstremalnej krótkowzroczności

Wiele osób uważa, że nie ma sensu rozważać LASIK, jeśli są bardzo krótkowzroczni, z receptą większą niż -6 D. Jednak niektóre rodzaje laserowej chirurgii oka mogą być stosowane w leczeniu krótkowzroczności do -10 lub nawet -12 D.

Mit: Korzyści z LASIK nie są trwałe

LASIK trwale zmienia kształt rogówki w celu leczenia problemów z widzeniem, takich jak krótkowzroczność i astygmatyzm. Efekty zabiegu LASIK nie są trwałe, chociaż z wiekiem może dojść do normalnego pogorszenia wzroku. LASIK nie przyspiesza związanego z wiekiem pogorszenia wzroku.

Mit: Wszyscy chirurdzy LASIK są tacy sami

Rozważając laserową operację oczu, warto porównać kilku chirurgów i klinik optometrycznych, aby mieć pewność, że otrzymasz najlepszą możliwą opiekę nad oczami. Szukaj chirurga, który ma długą historię zabiegów LASIK i dobry wskaźnik sukcesu.