Porady dotyczące zdrowia oczu

Dodatkowe informacje na temat zdrowia oczu

Mówiąc o zdrowym wzroku, mamy na myśli natychmiastową, krótko- i długoterminową opiekę i ochronę wzroku - zmysłu, który zapewnia nam unikalne i osobiste spojrzenie na świat. Tak wiele z tego, czego się uczymy, czego doświadczamy i czym się cieszymy, dociera do nas poprzez nasze oczy.

Zdrowy wzrok to nie slogan; to sposób na życie, który poprawia jakość codziennego widzenia, jednocześnie chroniąc zdrowie Twoich oczu. Oznacza to regularne badania kontrolne. Zdrowie oczu oznacza noszenie odpowiedniej recepty, jeśli konieczne są soczewki korekcyjne lub szkła kontaktowe. Oznacza wiedzę, jak chronić oczy przed olśnieniem, przed szkodliwym promieniowaniem UV, przed zagrożeniami związanymi z ekstremalnymi zajęciami. Posiadanie zdrowych oczu oznacza zrozumienie, w jaki sposób styl życia, dieta i nawyki osobiste mogą wpływać na sposób widzenia - dziś i jutro.

Zdrowy wzrok oznacza ochronę wzroku dzieci również.

Zdrowe ciało. Zdrowe nawyki. Zdrowe oczy. Zdrowy wzrok.

Twoje oczy są częścią Twojego ciała. Niektóre z tych samych zdrowych nawyków, które chronią ogólny stan zdrowia, sprzyjają również zdrowemu wzrokowi:

  • Jedzenie zrównoważonej diety bogatej w błonnik, owoce i warzywa
  • Picie wody w celu nawodnienia organizmu i oczu
  • Niepalenie papierosów i unikanie długotrwałego narażenia na dym tytoniowy
  • noszenie ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV)
  • Przyjmowanie odpowiednich suplementów witaminowych

Przeciwutleniacze, takie jak witaminy C i E oraz karotenoidy, takie jak luteina i zeaksantyna, wykazały w badaniach naukowych obiecujące działanie zmniejszające ryzyko i postęp zaćmy oraz związanego z wiekiem zwyrodnienia plamki żółtej (AMD).

Badania wykazują, że zaskakująco wiele nawyków związanych ze zdrowym wzrokiem jest pomijanych, np. pełne leczenie zdiagnozowanych problemów ze wzrokiem za pomocą odpowiednich leków, gdy są one przepisane. Oznacza to dokładne przestrzeganie zaleceń, aż do momentu, gdy lek przestanie działać.

Należy również pamiętać o przekazywaniu okuliście informacji o wszystkich aktualnie przepisywanych lekach, ponieważ mieszanie leków okulistycznych z innymi receptami może powodować niepożądane efekty uboczne dla wzroku.

Zdziwiłbyś się, jak wielu z nas przyznaje się do pracy przy słabym lub złym oświetleniu - pamiętaj o odpowiednim, równomiernym oświetleniu podczas czytania lub wykonywania pracy wymagającej koncentracji. Należy również dostosować oświetlenie ekranu komputera do warunków otoczenia.

Zarówno olśnienie, jak i promieniowanie UV stanowią szczególne zagrożenia dla wzroku. Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak zminimalizować oba te zagrożenia, stosując soczewki ochronne lub produkty do soczewek, które mają wbudowaną funkcję redukcji odblasków i 100% ochronę przed promieniowaniem UV.

Jeśli naprawdę chcesz dbać o zdrowy wzrok, musisz wziąć pod uwagę znacznie więcej. Kwestie te zostały dokładnie wyjaśnione w przewodniku EyeGlass Guide.

Specjalne podziękowania dla EyeGlass Guide za materiały informacyjne, które pomogły w stworzeniu tej strony. Odwiedź Przewodnik Okulistyczny już dziś!