Sztuczne łzy bez recepty a krople do oczu na receptę

Które krople do oczu są najlepsze dla suchego oka?

W dzisiejszych czasach suchość oczu jest zjawiskiem stosunkowo powszechnym. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że oprócz nas samych, znamy również inne osoby, które cierpią z powodu irytujących objawów zespołu suchego oka. Przyczyny suchego oka są jednak bardzo zróżnicowane. Może być spowodowana starzeniem się, środowiskiem, skutkami ubocznymi leków (takich jak leki przeciwhistaminowe) lub objawami innej choroby.

Jeśli doświadczasz uciążliwej suchości oka, nasz optometrysta zna skuteczne sposoby łagodzenia bólu związanego z tą dolegliwością. Spersonalizujemy Twoje leczenie suchego oka, aby rozwiązać Twój indywidualny problem. Mamy wieloletnie doświadczenie w służeniu pacjentom z Tampy, Trinity i New Port Richey, zapewniając im komfortowe, zdrowe widzenie.

Pierwszą linią obrony przed suchym okiem są zazwyczaj krople do oczu. Na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów, w tym wiele kropli do oczu dostępnych bez recepty oraz krople do oczu na receptę, które może zalecić Twój okulista. Jaka jest różnica między tymi rodzajami kropli?

Sztuczne łzy - krople do oczu bez recepty

Są to najczęściej stosowane środki lecznicze i dostępnych jest wiele marek, które zapewniają tymczasowe złagodzenie objawów. Należy być przygotowanym na to, że znalezienie odpowiednich dla siebie sztucznych łez może wymagać wielu prób i błędów.

Większość marek dostępnych bez recepty zawiera substancje, które pomagają oczom utrzymać wilgoć. Jednak składniki sztucznych łez różnią się między sobą i niektóre krople zawierają konserwanty, a inne nie. Wiele osób uważa, że konserwanty powodują szczypanie i dalsze podrażnienia, dlatego musi używać wersji bez konserwantów.

Wybierając krople do oczu dostępne bez recepty, nasi okuliści z Tampy i New Port Richey ostrzegają pacjentów, aby unikali kropli do oczu, których zadaniem jest jedynie usunięcie zaczerwienienia oka. Z reguły krople te nie są przeznaczone do leczenia suchego oka i mogą powodować dodatkowe problemy. Ponadto, jeśli cierpisz na jaskrę lub inną chorobę oczu, koniecznie skonsultuj się ze swoim okulistą przed użyciem jakichkolwiek kropli do oczu dostępnych bez recepty.

Krople do oczu wydawane na receptę

Jeśli używasz sztucznych łez codziennie i bardzo często, możesz mieć przypadek suchego oka, który może skorzystać z leków na receptę. Krople do oczu wydawane na receptę pomagają nie tylko złagodzić nieprzyjemne objawy, ale także leczą podstawową przyczynę zespołu suchego oka.

  • Restasis jest jednym z najczęściej przepisywanych leków na suche oko. Jego działanie polega na zmniejszaniu stanu zapalnego i zwiększaniu produkcji łez. Ten rodzaj kropli do oczu zawierających cyklosporynę jest zalecany do długotrwałego stosowania i wiąże się z pewnymi działaniami niepożądanymi.
  • Xiidra to kolejna terapia suchego oka, która pomaga w leczeniu objawów i oznak tego schorzenia. Może on leczyć oczy z uszkodzeń spowodowanych zespołem suchego oka, a także chronić oczy przed wystąpieniem bolesnych objawów.

Suche oko? Poproś swojego okulistę z Tampy, New Port Richey i Trinity o pomoc

Jeśli chodzi o ustalenie, które krople do oczu są najlepsze dla Twojego suchego oka, samodzielny wybór leku nie jest mądry. Potrzebujesz badania wzroku i profesjonalnej porady. Jeśli jesteś w rejonie Tampa, Trinity lub Port Richey, zapraszamy do naszych okulistów na konsultację. Zwrócenie się o poradę do okulisty jest najlepszym działaniem, jakie możesz podjąć w celu przywrócenia komfortowego widzenia.